maciek1

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
zarszyn
besko
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok

Zostań

Zostań fotoreporterem ekomancza.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ekomancza.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Ogólnopolski Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej w Nadleśnictwie Komańcza

NADLEŚNICTWO KOMAŃCZA / 11 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Z tej okazji Nadleśnictwo Komańcza zaprosiło dzieci z klas I – III z Zespołu Szkół w Komańczy na wyprawę do jednego z karmisk, znajdującego się na terenie leśnictwa Dołżyca.

 

Mimo wietrznej i deszczowej aury, grupa dzieci razem z nauczycielkami i leśnikami dotarli do miejsca, gdzie stoi paśnik oraz lizawka. Po dotarciu na miejsce wszyscy wysłuchali prelekcji Edwarda Orłowskiego, leśnika z Komańczy, który wyjaśnił zasady wybierania miejsc na karmiska, a także o sposobach dokarmiania leśnej zwierzyny, jak również o rodzajach wykładanej karmy.

Największą radością dla dzieci było samodzielne wyłożenie karmy do koryt i za drabinki paśnika którą przywiózł leśniczy Grzegorz Petryk, z Dołżycy. Zawieszono również karmę dla ptaków na pobliskim drzewie.

Dodatkową atrakcją było odwiedzenie zagrody z jeleniem o imieniu „Mietek”. Tam dzieci zostawiły dużo jabłek i marchewek.

Na zakończenie spotkania z grupą, leśnicy ogłosili konkurs na najlepiej prowadzony w okresie ferii zimowy przydomowy punkt dokarmiania ptaków. Konkursowym zadaniem jest obserwowanie i sporządzenie spisu gatunków ptaków przylatujących do karmnika oraz narysowanie lub namalowanie ptaków w punkcie dokarmiania. Po oddaniu prac autorzy zostaną dostaną upominek, a najlepsze zostaną nagrodzone. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się po feriach!

 

APB

komanczadzieci

komanczadzieci2

komanczadzieci3

komanczadzieci4


                            


                            Zdjęcia:  Anna Padamczyk-Budzyn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież